Poslední články

30.11.2018 00:00:00 Jonáš Holásek

Tábor Blatiny 2020

 

Koncem srpna začal týdenní tábor Českého červeného kříže v rekreačním enzionu Solitary v Blatinách. Letošní účast byla sice nižší ze strany dětí, i tak to ale byl týden plný her a zábavy.

Každoročně je tento tábor zaměřen na výuku rvní pomoci. Děti se učí, co dělat při masivním krvácení, autonehodě, bezvědomí... Navíc si ještě zkoušejí maskování různých tržných ran, popálenin a zlomených kostí. 

 

 

Vedoucí chystali hry v duchu zdravotnické praxe. Například se děti, kteří se proměnily v jednotku červeného kříže musely domluvit a obelstít "teroristy", najít tajnou zprávu a vyřešit situaci na "letišti".

 

Jelikož na tábor letos jeli děti, co jezdí každoročně a první pomoc by měli znát, vedoucí se rozhodlo, že role otočí. Děti si připravily přednášku o první pomoci i s ukázkami, vedoucí pak jen doplňovali, co nezaznělo.

Na konci týdne byly děti otestovány, zda své znalosti umí převést do činů. Dva instruktoři a dvě děti se po večerce nachystali, namaskovali a odebrali se do lesa, kde zinscenovali na první pohled hrůznou scenérii. Instruktoři hráli nešikovné horolezce, jeden ležel vedle stromu na zemi v šoku, druhý v bezvědomí visel na stomě (asi 1 m). Kousek dál leželo jedno dítě s namaskovaným cizím tělesem v ráně a jeho kamarád, který působil rozruch. Děti se chopili všeho, co mohli, aby své kamarády a instruktory zachránili. 

 

 

Celý týden byl velmi vydařený a děti ani vedoucí se už nemůžou dočkat dalšího roku.

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: děti, archív - články za rok 2018
 
cck brno on facebook