01.09.2009 08:44:22 Jonáš Holásek

Ozdravný pobyt v Černé hoře – červenec 2009

 
karneval
karneval 2
na plazi
odpoledni klid
rescue team
rescue team 2
spolecna fotka

 

Ozdravný pobyt v Černé hoře – červenec  2009

 

 

 

Letošní ozdravný pobyt dětí se konal  v Černé hoře v termínu  3.7 – 19.7.2009

 

 

 

S dětmi jsme navštívili v rámci ozdravného pobytu Černou horu, Sutomore, komplex Zlatna Obala. Pobytu se účastnily děti s  kožním onemocněním, opakovaným onemocněním horních cest dýchacích a astma bronchiále. Velký areál se skládal z jednotlivých jednopatrových budov s osmi samostatnými vchody v přízemí a osmi vchody v patře. Před každým pokojem byla buď terasa nebo balkon, vždy s výhledem na moře. Jedna  budova byla pro potřeby celé naší skupině. Před budovou byla dostatečně prostorná kamenná terasa , sloužící ke společným schůzkám. Z druhé strany za domem bylo oplocené hřiště k provozování   sportovních aktivit a dětských her. Areál měl soukromou pláž, pouze pro klienty , oblázkovou  s pozvolným vstupem do moře. K dispozici byly sprchy se sladkou vodou. Strava byla poskytována formou bufetu při snídani a večeři, oběd byl servírován.

Děti byly rozděleny do 3 družstev  a starali se o ně zkušení vedoucí, dlouholetí pracovníci s mládeží.Po zdravotní stránce sledoval děti Mudr. Hnilička, lékař FDN Brno. Pobytu se rovněž účastnila i ředitelka OS ČČK Brno- město, Ivana Holásková   

Sportovali jsme  a soutěžili   ve vodě, na hřišti, vyráběli si masky na večerní karneval ,  účastnili se pěvecké soutěže, seznamovali se s okolím a historií země apod. Pravidelný  polední klid  a odpočinek trávil  každý podle svého v  pokoji nebo na společné terase. Realizovali jsme celodenní výlet  do Ujlcinu na 13 km dlouhou písečnou  pláž s léčivými účinky. Druhý výlet byl , lodní se dvěma zastávkami v Petrovaci  v Budvě a koupání na Královnině pláži..Navštívili jsme rovněž město Bar s prohlídkou přístavu a městečko Sutomore.

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2009
 
cck brno on facebook