04.04.2008 00:00:00 Jonáš Holásek

Bezpečnost za volantem

Dubnová dopravně-preventivní akce  


Organizace TOP-25 ve spolupráci s partnerskou firmou Toyota představuje "ALKOKÁRU", jejímž cílem je zvýšit bezpečnost na evropských silnicích. Nový projekt vznikl za podpory Evropské komise.

Ve středu 16. dubna od 10:00 do 14:00 a ve čtvrtek 17. dubna 2008 od 12:00 do 16:00 proběhne dopravně-preventivní akce s názvem "Bezpečnost za volantem". Připravuje se ve spolupráci s britským Červeným krížem a je ve určena pro širokou veřejnost v rámci měsíce dubna -- měsíce bezpečnosti. Do Brna přijede tým britských zdravotníku s "alko-károu" což je vozítko simulující jízdu v opilosti. Tato bude hlavním programem. Doprovodnou akcí bude ukázka simulované havárie osobního auta s cyklistou, kde bude zasahovat Policie ČR a záchranka jako u opravdové havárie. Tuto ukázku již někteří znají pod názvem Bedriška a každý den proběhne dvakrát. Dále proběhnou ukázky první pomoci, souteže atd. Všichni návštevníci se budou moci aktivně zapojit do programu. Akce proběhne na venkovním prostoru u bočního vchodu do Galerie Vaňkovka při ulici Dornych.

Srdečně Vás na tuto akci zveme!!!

Partnery a sponzory akce jsou: Galerie Vaňkovka, VZP CR, Rádio Kiss Hády, Policie ČR, Městská policie Brno, Restaurace Potrefená Husa Vaňkovka, Cestovní kancelář Horizont travel, Hadler 07 s.r.o. a Krajský úřad Jihomoravského kraje.

další info na: http://news.auto.cz/aktuality/toyota-roadshow-po-ceskych-mestech-se-simulaci-jizdy-pod-vlivem.html

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2008
 
cck brno on facebook