26.03.2007 00:00:00 Jonáš Holásek

VÝCVIK NA HLUBOKÉ VODĚ 2007

Mladí vodní záchranáři 

I letos Místní skupina Vodní záchranné služby ČČK Brno-město připravila v rámci celoroční přípravy mladých vodních záchranářů výcvik na hluboké vodě. V tomto roce se mladí vodníci po tři odpoledne v lednu, únoru a březnu cvičili v dovednostech, které jsou součástí přípravy na podzimní kvalifikační zkoušky.

 

První část byla zaměřena na plaveckou průpravu, druhá pak především na potápění a třetí se soustředila na záchranářské dovednosti. Celý program si svědomitě připravili velitelé těchto výcviků – Pavlína Navrátilová, Petra Navrátilová a Vladan Vlk, za což jim patří dík a slova uznání.

 

Vodníčci si vyzkoušeli řadu věcí – plavání v šatech, přenášení předmětů, lovení puků, plavání s ploutvemi a ABC, tažení, záchrana tonoucího, sebezáchrana, plavání ve ztížených podmínkách, dopomoc unavenému plavci apod. Nebyla opomenuta ani extrémní cvičení – plavání se svázanýma rukama a nohama a především velmi oblíbené skoky a pády do vody.

 

Letošní tři výcviky přesvědčily trenéry, že mladí vodní záchranáři jsou velmi zodpovědní, cílevědomí a jsou si vědomi důležitosti celé přípravy.

 

 

 

Mgr. Pavel Plavina

předseda

MS VZS ČČK Brno-město

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2007
 
cck brno on facebook