15.01.2007 00:00:00 Jonáš Holásek

Sbírka pod Těsnohlídkovým vánočním stromem v Brně

 

Těsnohlídkův vánoční strom zdobil  již po 86 brněnské Náměstí Svobody. Brnu jej daroval Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny.

Již tradičně je součástí brněnských vánoc sbírka ČČK Brno-město. Do bílého domečku s červeným křížem vhodili lidé finanční hotovost v celkové výši 947 138,- Kč. První sbírka se objevila v roce 1924, byla určena na pomoc opuštěným dětem  a vybralo se tolik, že již o 6 let později se do  dětského domova Dagmar v Brně, mohly stěhovat  první opuštěné děti. Tradice sbírky ČČK zůstává zachována a za poslední roky z ní byla mimo jiné financována výstavba a dostavba SOS dětské vesničky v Brně-Medlánkách, celkovou částkou téměř 5 000 000,-Kč. Sbírka je dále využívána pro potřeby soc. slabých a potřebných spoluobčanů, děti z dětských domovů, stacionářů, pro seniory..ap. Rovněž jsou částečně pokrývány ozdravné pobyty pro zdravotně postižené děti a uznatelné příspěvky na rehabilitační pobyty seniorů.

Poděkování všem, kteří přispěli do "Sbírky pod Vánočním stromem" a tím pomohli v  udržení  tradice a projevili lásku a soudržnost  k těm  nejvíce potřebným. 

Ivana Holásková - ředitelka Ú OS ČČK Brno-město

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2007
 
cck brno on facebook