04.04.2006 00:00:00 Jonáš Holásek

Aktuální info - povodně 03/2006

JSEM AŽ DO ODVOLANÍ MIMO DOSAH. PRO INFO SE OBRACEJTE NA ŘEDITELKU NEBO ZDEŇKA BEČVÁŘE! VEŠKERÁ POHOTOVOST JE ZRUŠENA 

4.4.2006

Ahoj,

chtel bych vsem, kteri se ucastnili ostrych vyjezdu do Pohorelic a Jevisovic moc podekovat!

Dekuji!

Myslim ze se to dost povedlo!

Co se tyka vyuctovani nakladu na vyjezd, ktery byste radi uplatnili, je treba ho dodat (nebo alespon oznamit) pani reditelce (Ivana Holaskova 603842729) nejpozdeji do 4.4. (streda) do 15.00 hodin. (benzin, jidlo, ..., ale i omluvenky do prace atd.)

Jednotka se vraci (vratila) do zakladni ho rezimu svolani 6 hodin.

Ahoj Vladan Vlk

*****************************************************************

JSEM AŽ DO ODVOLANÍ MIMO DOSAH. PRO INFO SE OBRACEJTE NA ŘEDITELKU NEBO ZDEŇKA BEČVÁŘE!

VEŠKERÁ POHOTOVOST JE ZRUŠENA!

Vladan

*****************************************************************

Sobota 1.4.2006

08:02 Mluvil jsem se Zdeňkem. V pohořelicích o nás všichni ví. Situace je stále více dramatická, ale pomoc zatím nepotřebují. Pohotovost zrušit nemůžu, protože stále nevíme zda nás nebudou potřebovat. Vím že je to pro Vás složitá situace a proto Vám děkuji za trpělivost. Pokud budu vědět víc zase se ozvu.

07:45 Mluvil jsem s Kučerou, jsou stále v pohotovosti.

00:20 Volá Zdeněk, probíhá pořád počítání a bude to ještě nějakou dobu trvat. Vypadá to že by evakuace začala v 7:00 hodin ráno. Už teď jsou občané Pohořelic informováni rozhlasem a Policií. Takže běžte spát ať jste odpočatí a pokud to bude nutné pošlu SMS!!!

00:18 Volá Kučera a informuje se na situaci. U nich v Blansku jsou zatím zmatky kolem pytlování písku. Ŕíká, že jde na místo patlování aby se přesvědčil zda bychom byli potřeba a jestli nás někdo zavolá. Jsme ve spojení.

Pátek, 31.3.2006

23:56 Posílám SMS, že info zveřejňuji zde. Pokud se mnou chcete vluvit jsem k dispozici na DISKUZNÍM FORU (odkaz vlevo v nabídce) a potom PRIVÁTNÍ Diskuzní forum.

23:45 Volá Zdeněk, mají pauzu a počítají se vrstevnice a jakého území a kolika obyvatel by se týkala případná evakuace. Podle prozatimních výpočtů by mohla (opakuji - pouze mohla) do Pohořelic dorazit případná povodňová vlna za cca 6-8 hodin. Může to být však dříve nebo i později. Nás by se tákala asi až ta část evakuace. Ještě nebylo rozhodnuto co kdo bude dělat. Zdeněk bude volat za cca 30 min.

23:33 SMS od Zdenka, je na sezení se starostou a planují případnou evakuaci občanů. Informuji ředitelku a Kučeru. Jakmile jednání skončí, bude mě Zdeněk informovat.

23:25 Volá Kučera, má na ČČK v Blansku připraveno 6 lidi z HJ Blansko. Chtěli jít pytlovat, ale počkají na instrukce.

22:41 Volá ředitel z ČČK Blansko, Jirka Kučera, že nás možná budou potřebovat v Blansku, zatím je prý klid nikoho nechtějí, ale on už jednotku svolal rovnou na ČČK. Informuji ho o situaci v Pohořelicích. Jsou připraveni nám přijet pomoci.

22:06 Volá Zdeněk B. z práce z Pohořelic, že situace u nich je dramatická. Navrhuji snížit dobu svolání na 3 hod. Posílám SMS a snižuji dobu svolání na 3 hod.  Informuji ředitelku, souhlasí.

16:05 SVOLÁVÁM HUJEBO! Na ČČK má dorazit humanitární pomoc (kamion) pro obce postižené povodněmi. Je nutné připravit prostor v garáži (uklidit garáž)! Vysoká priorita!
Sraz na ČČK, Štefánikova 1, Brno je v 8:00 hodin v sobotu 1.4.2006.

08:45 Podle informací KS JmK je stav stabilizovaný. Povodňová komise JmK se sejde až v pondělí. Zasedaní PANELU se tedy ruší.

07:05 Podle odečtů na www.voda.mze.cz to vypadá, že voda začíná opadat...

*****************************************************************

Čtvrtek, 30.3.2006

21:00 Z+L se vrátili na ČK. Situace je stabilní. Ve Znojmě je evakuovaných je řádově desítky osob. V Pohořelicích jsou také všechny práce dokončeny.

Rozhodnul jsem ukončit čas svolání 3 hodiny a posunujeme se "pouze" do stavu ZVÝŠENÉ BDĚLOSTI" a čas svolání je 6 hodin! Buďte i nadále sbaleni a udržujte si nabitý telefon.

Přerušujeme i zasedání krizového štábu na ČČK. Krizový štáb zůstává v pohotovosti, ale nezasedá. V případě potřeby ...

V 8:00 ráno bude zasedat KS JmK, potom PANEL. Počkáme na další inofrmace

www.voda.mze.cz
www.chmi.cz
www.firebrno.cz

18:57 Z+L kontaktovali KS Znojma a ředitelku OS ČČK Znojmo. Ujasnili si situaci a jedou do Pohořelic

17:48 Zdeněk a Ladík jsou ve Znojmě na místě, je relativní klid. Zjišťují situaci.

Na 13:00 byl svolán PANEL. Odpoledne zasedl i krizový štáb OS ČČK Brno-město. Nikdo nás nikde nepotřebuje. Volali jsme snad na všechny městské a obecní úřady, hasiče, nemocnice. Zatím si údajně stačí sami. Nepotřebují ani žádný materiál.

V 16:00 odjel Ladik a Zdeněk osobně zkontrolovat situaci do Znojma. Uvidíme co se bude dít dál.

Vím že je situace pro Vás značně napjatá, ale nezbývá mi nic jiného než Vás poprosit o trpělivost. Všichni na ČČK děláme co umíme.

*****************************************************************

Středa, 29.3.2006, 23:58

Od 19:00 jsme s Ladikem zkontrolovali situaci v obci Podolí, Ivančicích (navštěva HZS a krizového štabu města), Dolní Kounice, Pravlov, Brněnské Ivanovice a zpět Podolí. Všude je situace dramatická, ale stačí si sami. Všude o nás všichni ví, když by potřebovali, prej budou volat. Najel jsem 140 km.

Teď mi přišla SMS od Ondry Karpíška, že u nich doma ve Znojmě se musí evakuovat do rána 10 000 lidí. Co je tom pravdy, nevím. Sami stejně vyjet nemůžeme a kontakt na nás všude mají. Udělal jsem do jsem mohl. Jdu spát.

18:47 Volala pani ředitelka Holáskova (asi v 15:00), že byla požadana přažským ředitelem ČK, aby uvedla do pohotovosti krizový štáb OS a HJ. Naše jednotka už v pohotovosti je, takže se nic neměmí.

Pro jistotu prověříme spojení mezi mnou a Vámi SMSkou.

12:04 Poslal jsem mail na OPIS, KOPIS a veliteli směny na Lidickou, že jsme připraveni! Uvidíme...

*****************************************************************

Úterý, 28.3.2006, 21:22

Ve 20:00 bylo prověřeno spojení s ředitelem OS ČČK Blansko. Jejich HJ je připravena. Celý den jsem byl ve spojení s paní ředitelkou. Odpoledne jsem mluvil se Zdeňkem a Ladíkem. Všechno potřebné by mělo být připraveno pro vyhlášení případné pohotovosti.

Připravil jsem SMS, ale odeslání jsem nastavil až na středu (29.3.) ráno (7:30 hod.) ať Vás na noc zbytečně neplaším :-)

Pro jistotu si prosím připravte:

- udržujte si především nabitý mobil
- vhodná obuv (holínky), náhradní obuv
- oblečení, náhradní oblečení, čepku, rukavice
- pláštěnku
- osobní lékárničku
- čelovku (nebo jinou vhodnou svítilnu)
- spacák, karimatku
- ... myslím, že jste dostatečně zkušení abyste se dokázali připravit :-)

O dalším vývoji Vás budu zde informovat.

Podle měření (19:00, 28.3.) ČHMU je vyhlašen III. SPA ve Strážnici (Morava), Janov (Moravská Dyje), Podradí (Dyje), Židlochovice (Svratka), Bransouze (Svratka), Trebíč (Svratka)

www.firebrno.cz (odkaz aktuality)
www.chmu.cz

*****************************************************************

Pondělí, 27.3.2006, 18:55
Pro HuJeBo v současné době nebyl vyhlášen žádný stav zvýšené pohotovosti nebo aktivity. Platí standartní 6-hodinová svolávací doba.

Doporučuji sledovat www.chmi.cz (Český hydrometeorologický ústav), kde je předpověď, resp. aktuální info o počasí.

HuJeBo je především pro město Brno, potom až pro Jihomoravský kraj. Jiné kraje asi nepřipadají v úvahu (mimo nějaké extrémně velké katastrofy). Pro jistotu si ale můžete překontrolovat Váš záchranářský vercajk!

Ahoj Vladan

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2006
 
cck brno on facebook