30.11.2001 00:00:00 Jonáš Holásek

Rockový koncert 2019

 

Dne 2.4. bylo zorganizováno taktické cvičení s názvem "Rockový koncert 2019" pořádaný na Brněnském vástavišti.

Scénářem cvičení bylo vzplanutí občerstvovacího stánku při koncertu kapely Grünnfield, následně čeho byli návštěvníci vybídnuti k evakuaci. Při vzniklé panice bylo několik lidí ušlapáno a zraněno, jeden čověk usmrcen a nožem napadnut člen IZS JMK.

" Uklidnit paniku a zorganizovat řízenou evakuaci se podařilo až jednotkám integrovaného záchranného systému. Požár ve stánku s občerstvením se v krátkém čase podařilo lokalizovat a zlikvidovat požární hlídkou, avšak v koncertní hale a přilehlém okolí zůstalo zraněno cca 35 osob, které potřebovaly urgentní ošetření a převoz do zdravotnických zařízení. Při poskytování přednemocniční péče přitom došlo k napadení posádky zdravotnické záchranné služby.

Rozhodčí sledovali mimo jiné spolupráci zasahujících, taktiku i využití technických prostředků. Do cvičení se zapojilo 447 osob ze všech složek Integrovaného záchranného systému a 775 figurantů."

 

zdroj: https://m.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=387245&TypeID=2

 

Úkolem Českého červeného kříže bylo nejen zabezpečit figuranty a namaskovat je, ale i zajistit občerstvení pro návštěvníky koncertu a členy IZS.

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2001
 
cck brno on facebook