24.07.2017 10:10:22 Jonáš Holásek

Taktické cvíčení JMK "VLAK" 2017

 

Dne 21. června 2017 bylo Jihomoravským krajem v úzké součinnosti s Hasickým záchranným sborem Jihomoravského kraje připraveno a realizováno cvičení "VLAK 2017". Taktické cvičení bylo zaměřeno na sladění činnosti složen Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje  podílejících se na provedení a koordinaci záchranných a likvidačních prací při vzniku železniční nehody.

Cvičení se dělilo na 2 fáze:

I. Vznik mimořádné události, provedení záchranných prací složkami IZS;

II. Provedení likvidačních prací složkami IZS ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty, s.o. a Českými drahami, a.s.

Taktického cvičení se kromě Jihomoravského kraje a HZS JMK účastnili také Hasičská záchranná služba Správy železniční dopravní cesty, s.o., Jednotky požární ochrany, Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, p.o., Krajské ředitelství policie JMK, České dráhy, a.s., KORDIS JMK, Panel neziskových státních organizací (Zastopený ředitelkou ČČK Ivanou Holáskovou, Univerzita obrany Brno a Střední zdavotnická škola Brno, Jaselská, p.o.

Cvičení proběhlo 21. června od 7:00 do 17:00 na železniční trati Břeclav-Lednice.

Český červený kříž Brno se na cvičení podílel zejména přípravou taktckého cvičení, maskování zraněných ve vlaku a zásobováním cvičení stravou, nápoji a technickým zázemím.

 

Připravenost IZS na mimořádnou událost byla rozhodčími hodnocena velmi pozitivně, zejména díky rychlosti. Poslední pacient byl z místa události odvezen do 2 hodin a 5-ti minut.

 

 

 

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: archív - články za rok 2017
 
cck brno on facebook