13.09.2016 13:14:53 Jonáš Holásek

Pakoštane 1-10.7.2016 + FOTO

 

Pakoštane    1.7. 2016  - 10.7.2016

 

Letošní zahraniční ozdravný pobyt  se konal v Chorvatsku, Pakoštane, vila Elka. Městačko Pakoštane leží ve střední Dalmacii. Je rozděleno na dvě části a je v blízkosti Vranského jezera. Zvláštnostní jsou tři malé ostrůvky, které se nacházejí v blízkosti města.Ubytování ve vile Ela, nabízelo pohodlné ubytování v pokojích s balkony nebo společnou terasou, kompletně vybavených  se soc. zařízením v uzavřeném areálu velké zahrady. Ke koupání jsme využívali převážně písečné pláže v kempu naproti ubytování, nebo pláže městské, oblázkové s pozvolným vstupem do moře. Pláže v kempu skýtali velké množství sportovního vyžití pro děti, volejbalové, tenisové, fotbalové hřiště, vodní atrakce a dostatečné množství slunečníků a lehátek k odpočinku. Centrum typického turistického městečka s promenádou, s obchůdky, tavernami a cukrárnami bylo vzdálené 10 min. chůze.

Autobusového zájezdu  se účastnilo 31 osob. Na pobytu byl přítomen  lékař, vedoucí  a zaměstnanec OS ČČK Brno. Po zdravotní stránce sledoval děti MUDr. Hnilička, lékař FDN Brno. Pobytu se rovněž účastnila i ředitelka OS ČČK Brno Ivana Holásková .

Děti sportovaly a soutěžily  ve vodě, na pláži, učily se první pomoc, seznamovaly se s okolím a historií země. Pěšky navštívily Vranské jezero a nedalekou vyhlídku v městečku Vranje..  Pravidelný  polední  klid  a odpočinek trávil  každý  podle svého v  pokoji nebo na terase. Realizovali jsme rovněž dva výlety. První lodní výlet s koupáním na blízké ostrůvky, druhý do města Biograd na Moru. Do programu byli zapojeni všichni účastníci pobytu, vč. dospělých

 

Během pobytu se u nikoho nevyskytly žádné  zdravotní potíže.

 

 

 

V Brně 19.7.2016                                                    Ivana Holásková

                                                                        ředitelka Ú OS ČČK Brno-město

 

 

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: ozdravné pobyty, archív - články za rok 2016
 
cck brno on facebook