08.09.2016 12:00:17 Jonáš Holásek

dětský tábor 22-28.8 + FOTO

 

 

22. 8. – 28.8.2016  se 32 dětí a 5 dospělých  sešlo  v rekreačním centru  Blatiny na  penzionu Solitary na „Pobytu pro školáky s výukou první pomoci“

Rekreační areál Blatiny se  nachází nedaleko městečka Sněžné, 15 km od Nového Města na Českomoravské vrchovině. Je obklopen lesy a v blízkosti vodní plochy – Milovského rybníka. Mladší děti  byly ubytovány spolu s vedoucími v prvním patře hlavní budovy a ostatní v třípokojových chatkách v areálu. Strava byla zajištěna  v jídelně hlavní budovy.

Hlavní náplní pobytu byla výuka první pomoci. Jednalo se o dopolední nebo odpolední teoretickou výuku, praktické ukázky a nácvik. Výuka byla zpestřena ukázkou maskovacích technik pod vedením maskérky ČČK Brno. Děti si mohly sami připravit pomůcky, namíchat těsto na modelaci zranění, použít umělou krev a namaskovat sobě nebo kamarádovi zranění. Dále jsme do programu zařadili výuku první pomoci u vody a na vodní ploše, kterou lektorovali členové Vodní záchranné služby Brno-město. Výukové aktivity doplňovaly vycházky do okolí a různé hry a soutěže.  

V letošním roce jsme pobyt oživili výjezdovou charitativní akcí – „Běžíme pro Nikýska“.

Všichni účastníci získali zdravotnické znalosti a praktické dovednosti, našli si nové kamarády, poznali nová místa a pobyt v přírodě přispěl i k upevnění jejich zdraví. Díky finanční podpoře MMB- odboru školství, je pobyt s výukou první pomoci dostupný a je o něj rok od roku vzrůstající zájem. Z pozice zdravotníků a pedagogů hodnotíme tuto akci velmi pozitivně..

Hanka, Katka, Lukáš, Majda a Ivana za  OS ČČK Brno

 

 

 

 

 

 

tento článek se vyskytuje v následujících sekcích: ozdravné pobyty, zajišťovali jsme..., archív - články za rok 2016
 
cck brno on facebook